שאלות ותשובות

גן חנה

אוג 12. 2015 | מאת טל קרוא, גנן מוסמך

אם אתם מתלבטים בין מטפלת לתינוקייה עבור ילדכם אנו מזמינים אתכם להתרשם מהתינוקייה הייחודית שלנו. צוות התינוקייה איכותי ומיומן העובר הדרכות וקורס הגשת עזרה ראשונה והחייאה בדגש על תינוקות. פרט לצוות, התינוקות מלווים ע"י מלווה התפתחותית מקצועית אשר מדריכה את הצוות וההורים באופן פרטני בהתייחס לצרכים ההתפתחותיים של כל ילד וילדה. בשנת חייו הראשונה של התינוק הוא זקוק ליחס אישי ולמענה מהיר לצרכיו האישיים. המטפלות של תינוקיית גן חנה מיומנות שלבות ומקצועיות ונותנות מענה מצוין לצרכיו האישיים של כל תינוק . בנוסף ניתן ליווי התפתחותי מקצוי שבועי לילדי התינוקייה בשנת חייהם הראשונה.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

כבוגר בית הספר לטבחות ומלונאות " תדמור" גם לי חשובה התזונה של ילדי הגן.

ארוחת הבוקר מוגשת על שולחן מרכזי (מזנון)

עם הגעתם לגן בבוקר מופנים הילדים למזנון מתיישבים ואוכלים ממגוון המאכלים המוצעים.

בכל יום מוגשים כריכים עם גבינה  חומוס וממרח נוסף מתחלף (צזיקי, ממרח ביצים, ממרח טונה...)

ובנוסף לחם מטוגן, חביתות,  קורנפלייקס ועוד.

לצד הכריך והתוספת מוגשים ירקות חתוכים ו/או סלט ירקות.

ארוחת צהריים מוגשת סביב שולחן בקבוצות קטנות.

הארוחה מורכבת מ:

פחמימה: אורז קוסקוס, פתיתים, פירה, פסטה, בורגול...

ירק: ירקות מבושלים, ירק טרי, סלט סלק, מרק ירקות...

ומנה בשרית: קציצות בשר וירק מבושלות במרק, קציצות טריות מטוגנות, שניצל מעשה בית, בולנז, חזה עוף מוקפץ בסילאן...

 

 

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

צוות הגן הוותיק והמנוסה מופקד על ביטחונם של ילדי הגן.

בכניסה לחניון הפרטי של הגן מוצב מחסום הפתוח עד השעה 09:30

משעה זו אין תנועת רחבים בחניון הצמוד לגן.

צוות הגן עובר מדי שנה ריענון הגשת עזרה ראשונה והחייאה ע"י צוות פרמדיקים ממד"א.

גן חנה מחובר לרשת  "מוניטור" (לחצן מצוקה) המספקת סיוע רפואי אלחוטי מידי.

בגן מותקנים גלאי עשן והגן עובר ביקורת תקופתית של כיבוי אש ובטיחות מתקני הגן.

 

 

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

האפשרות לשהות בגן עד השעה 17:00 קיימת במתכונת שנתית קבועה ובתוספת 300 ש"ח לחודש.

בשעה זו מלווים את הילדים גנן בכיר ואיש צוות נוסף.

את קבוצת הילדים הנשארים עד השעה 17:00 מלווים מדי יום גנן בכיר ואיש צוות נוסף .

 

את שאר ילדי הגן אוספים עד השעה 16:00.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

ימי הולדת בגן חוגגים בימי שישי בנוכחות ההורים

לחגיגה מתבקשת המשפחה להביא צלחת פירות חתוכים ועוגת יום הולדת.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

באופן כללי קבוצות הגן מתחלקות על פי גילם של הילדים. הצוות הפדגוגי המוביל של "משפחת גן חנה"

מוודא באופן מתמיד שכל ילד נמצא בקבוצה המתאימה להתפתחותו הרגשית והקוגניטיבית.

 

במידה ונמצא שיש צורך בהעברתו של ילד לקבוצת גיל שונה מתדיין הצוות הפדגוגי של הגן עם ההורים של הילד ומקבלים החלטה משותפת.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

פעם בשנה הצוות המקצועי של גן חנה מקיים אספת הורים עם הורים מכל קבוצת גן בנפרד. בנוסף למפגשים אלו מומלץ לפחות פעם בשנה לתאם פגישה אישית עם הצוות המקצועי של הגן לקבלת מידע עדכני ומפורט. במשפחת גן חנה אנו מאמינים בהתייחסות אישית לכל משפחה. צוות הגן ,המנוסה יוצר עבור כל זוג הורים "ארגז כלים" המאפשר לפתור בעיות ולטפל בסיטואציות המופיעות לעיתים בין ההורים לילד.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

בכיתות הגן מתקיימים חוגים המותאמים ליכולות ולשלבי ההתפתחות של ילדי הקבוצה.. תינוקייה (עד 10 חודשים) - את התינוקייה מנהלת אסנת רדמי אמא לחמישה ילדים ובעלת וותק של 15 שנה בגן חנה. מלווה התפתחותית חיצונית מלווה את ילדי התינוקייה מדי שבוע המלווה ההתפתחותית מעבירה מידע מפורט לצוות הגן ולהורים על האופן שבו רצוי לפעול עם התינוק המטרה למקסם את הפוטנציאל הטמון בו בשלבי ההתפתחות הראשונים לחייו . פעוטון (עד שנה ושבעה חודשים) פעמיים בשבוע מגיעה לפעוטון אתיה המדריכה לרטמוזיקה .אתיה חושפת את הילדים לצלילים ומנגינות - דקלומים ונעימות - וכל זה מליווי המחשה מאוררת דמיון ומגבירת קשב וריכוז. ובנוסף טלי המדריכה לתנועה (ג'מבורי) מגיעה לפעוטון גם היא פעמיים בשבוע ויחד כם ילדי הפעוטון קופצת זוחלת מקפיצה מתגלגלת ומשפרת את דימוי הגוף ואת תאום עין/יד של ילדי הפעוטון. חוגים ל"צעירים"(עד שנתיים וחדשיים) פעמיים בשבוע מגיעה ל"צעירים"אתיה המדריכה לרטמוזיקה .אתיה חושפת את הילדים לצלילים ומנגינות - דקלומים ונעימות - וכל זה מליווי המחשה מאוררת דמיון ומגבירת קשב וריכוז. ובנוסף טלי המדריכה לתנועה (ג'מבורי) מגיעה ל"צעירים" פעם בשבוע ויחד עם ילדי ה"צעירים" קופצת זוחלת מקפיצה מתגלגלת ומשפרת את דימוי הגוף ואת תאום עין/יד של ילדי גן. חוגים ל"בוגרים"(עד שלוש וחדשיים) פעמיים בשבוע מגיעה ל"בוגרים" אתיה המדריכה לרטמוזיקה . אתיה חושפת את הילדים לצלילים ומנגינות - דקלומים ונעימות - וכל זה מליווי המחשה מאוררת דמיון ומגבירת קשב וריכוז. ובנוסף טלי המדריכה לתנועה (ג'מבורי) מגיעה ל"בוגרים" פעם בשבוע ויחד עם ילדי ה"בוגרים" קופצת זוחלת מקפיצה מתגלגלת ומשפרת את דימוי הגוף ואת תאום עין/יד של ילדי גן. אתיקה מגיעה לגן ה"בוגרים" פעם בשבוע, משמיעה לילדים נעימות מוזיקליות וממחישה אותם יחד עם ילדי הגן- פעילות דינמית מרגיעה המגבירה את יכולת ההקשבה והרכוז של ילדי גן ה"בוגרים". קבוצת הצעירים- פעמיים בשבוע ריטמוסיקה ופעם בשבוע חוג תנועה. קבוצת הבוגרים- פעם בשבוע ריטמוסיקה פעם בשבוע חוג תנועה ופעם בשבוע חוג שממחיש יצירות מוזיקליות. *קבוצת הבוגרים והצעירים מטפחים את פינת החי וגינת הירקות של הגן ומטיילים באופן סדיר לפרדס הצמוד לגן. *במהלך השנה מתקיות שעות סיפור ותאטרוני בובות והצגות בגנים.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

צוות גן חנה ממליץ לילדי הגן להגיע בכל בוק בשעה מוקדמת ככל שניתן. ההגעה המוקדמת מאפשרת לילד כניסה רגועה ושלבה . הילד מצטרף לעשייה המתוכננת של צוות הגן ומרגיש חלק מעשיה זו. כמו מבוגר שנכנס לסדנא באמצע הפעילות כך גם הילד יכול להרגיש נתק ופספוס כאשר הוא מגיע האמצע או לקראת המעבר מפעילות לפעילות.. ולכן הגעה מוקדמת מנקודת מבטו של הילד עדיפה !

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

חצרות מתחם הגנים של "משפחת גן חנה" מרווחות ועשירות במתקנים, פינות חי , צמחייה ופינות חכמות.. החצר של גן חנה נותנת לילדים מרחב פיזי עצום ומוגן המאפשר פתח ליצירתיות ודמיון ומונע הסחות דעת מיותרות.