שאלות ותשובות

גן חנה

אוג 12. 2015 | מאת טל קרוא, גנן מוסמך

אם אתם מתלבטים בין מטפלת לתינוקייה עבור ילדכם אנו מזמינים אתכם להתרשם מהתינוקייה הייחודית שלנו. צוות התינוקייה איכותי ומיומן העובר הדרכות וקורס הגשת עזרה ראשונה והחייאה בדגש על תינוקות. פרט לצוות, התינוקות מלווים ע"י מלווה התפתחותית מקצועית אשר מדריכה את הצוות וההורים באופן פרטני בהתייחס לצרכים ההתפתחותיים של כל ילד וילדה. בשנת חייו הראשונה של התינוק הוא זקוק ליחס אישי ולמענה מהיר לצרכיו האישיים. המטפלות של תינוקיית גן חנה מיומנות שלבות ומקצועיות ונותנות מענה מצוין לצרכיו האישיים של כל תינוק . בנוסף ניתן ליווי התפתחותי מקצוי שבועי לילדי התינוקייה בשנת חייהם הראשונה.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

טל ודפי המובילים את גן חנה הינם בוגרי בית הספר הקולינרי תדמור. כבוגרי תדמור חשובה לנו התזונה של ילדי הגן. ארוחת הבוקר מוגשת על שולחן מרכזי. עם הגעתם לגן בבוקר מופנים הילדים למזנון, מתיישבים ואוכלים ממגוון המאכלים . בכל יום מוגשים כריכים עם גבינה  חומוס וממרח נוסף מתחלף (צזיקי, ממרח ביצים, ממרח טונה ובנוסף לחם מטוגן, חביתות,  קורנפלייקס ועוד. לצד הכריך והתוספת מוגשים ירקות חתוכים ו/או סלט ירקות קצוץ. ארוחת הצהריים מוגשת סביב שולחן ובקבוצות קטנות. הארוחה מורכבת מפחמימה: אורז קוסקוס, פתיתים, פירה, פסטה, בורגול ירק: ירקות מבושלים, ירק טרי, סלט סלק, מרק ירקות ומנה בשרית: קציצות בשר וירק מבושלות במרק, קציצות עוף מטוגנות, שניצל ביתי , בולנז, חזה עוף מוקפץ בסילאן

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

צוות הגן הוותיק והמנוסה מופקד על ביטחונם של ילדי הגן. בכניסה לחניון הפרטי של הגן מוצב מחסום הפתוח עד השעה 09:00. משעה זו אין תנועת רחבים בחניון הצמוד לגן . צוות הגן עובר מדי שנה ריענון הגשת עזרה ראשונה והחייאה ע"י צוות פרמדיקים ממד"א. בגן מותקנים גלאי עשן ומטפי כיבוי אש . והגן עובר ביקורת תקופתית של כיבוי אש ובטיחות מתקני הגן. בגן מותקנות 26 מצלמות במעגל סגור המכסות את כל שטח הגן והחצרות בהתאם לחוק המצלמות.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

האפשרות לשהות בגן עד השעה 17:00 קיימת ובעלות של 35 שח ליום.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

ימי הולדת בגן חוגגים בימי שישי בנוכחות ההורים לחגיגה מתבקשת המשפחה להביא צלחת פירות חתוכים ועוגת יום הולדת.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

באופן כללי קבוצות הגן מתחלקות על פי גילם של הילדים. הצוות הפדגוגי המוביל של משפחת גן חנה מוודא באופן מתמיד שכל ילד נמצא בקבוצה המתאימה להתפתחותו הרגשית והקוגניטיבית. במידה ונמצא שיש צורך בהעברתו של ילד לקבוצת גיל שונה מתדיין הצוות הפדגוגי של הגן עם ההורים של הילד ומקבלים יחד החלטה משותפת.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

פעם בשנה הצוות המקצועי של גן חנה מקיים אספת הורים עם הורים מכל קבוצת גן בנפרד. בנוסף למפגשים אלו מומלץ לפחות פעם בשנה לתאם פגישה אישית עם הצוות המקצועי של הגן לקבלת מידע עדכני ומפורט. במשפחת גן חנה אנו מאמינים בהתייחסות אישית לכל משפחה. צוות הגן ,המנוסה יוצר עבור כל זוג הורים "ארגז כלים" המאפשר לפתור קונפליקטים ולטפל בסיטואציות המופיעות לעיתים בין ההורים לילד.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

בכיתות הגן מתקיימים חוגים המותאמים ליכולות ולשלבי ההתפתחות של ילדי הקבוצה.. קבוצת תות (עד גיל שנה ) - את קבוצת תות מנהלת אסנת חרזי אמא לחמישה ילדים ובעלת וותק של 20 שנה בגן חנה. מלווה התפתחותית מלווה את ילדי תות מדי שבוע המלווה ההתפתחותית מעבירה מידע מפורט לצוות הגן ולהורים על האופן שבו רצוי לפעול עם התינוק המטרה למקסם את הפוטנציאל הטמון בו בשלבי ההתפתחות הראשונים לחייו . פלפלון (עד שנה ושבעה חודשים) פעמיים בשבוע מגיעה לפלפלון מדריכה לרטמוזיקה שחושפת את הילדים לצלילים ומנגינות - דקלומים ונעימות - וכל זה בליווי המחשה מאוררת דמיון ומגבירת קשב וריכוז. מדריכה לתנועה (ג'מבורי) מגיעה לפלפלון גם היא פעמיים בשבוע ויחד עם ילדי הגן קופצת זוחלת מקפיצה מתגלגלת ומשפרת את דימוי הגוף ואת תאום עין/יד של ילדי הפלפלון. חוגים לקבוצת פקאן (עד שנתיים וחדשיים) פעמיים בשבוע מגיעה לקבוצת פקאן המדריכה לרטמוזיקה .הפעילות חושפת את הילדים לצלילים ומנגינות - דקלומים ונעימות - וכל זה מליווי המחשה מאוררת דמיון ומגבירת קשב וריכוז. מדריכה לתנועה (ג'מבורי) מגיעה לקבוצת פקאן פעם בשבוע ויחד עם ילדי פקאן קופצת זוחלת מקפיצה מתגלגלת ומשפרת את דימוי הגוף ואת תאום עין/יד של ילדי גן. חוגים לקבוצת ברוש(עד גיל שלוש ) פעמיים בשבוע מגיעה לקבוצת ברוש המדריכה לרטמוזיקה שחושפת את הילדים לצלילים ומנגינות - דקלומים ונעימות - וכל זה מליווי המחשה מאוררת דמיון ומגבירת קשב וריכוז. המדריכה לתנועה (ג'מבורי) מגיעה לקבוצת ברוש פעם בשבוע ויחד עם ילדי הגן קופצת זוחלת מקפיצה מתגלגלת ומשפרת את דימוי הגוף ואת תאום עין/יד של ילדי גן. קבוצת הצעירים- פעמיים בשבוע ריטמוסיקה ופעם בשבוע חוג תנועה. קבוצת הבוגרים- פעם בשבוע ריטמוסיקה פעם בשבוע חוג תנועה ופעם בשבוע חוג שממחיש יצירות מוזיקליות. *קבוצת הבוגרים והצעירים מטפחים את פינת החי וגינת הירקות של הגן ומטיילים באופן סדיר לפרדס הצמוד לגן. *במהלך השנה מתקיות שעות סיפור ותאטרוני בובות והצגות בגנים.

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

צוות גן חנה ממליץ לילדי הגן להגיע בכל בוקר בשעה מוקדמת ככל שניתן. ההגעה המוקדמת מאפשרת לילד כניסה רגועה ושלבה . הילד מצטרף לעשייה המתוכננת של צוות הגן ומרגיש חלק מעשיה זו. כמו מבוגר שנכנס לסדנא באמצע הפעילות כך גם הילד יכול להרגיש נתק ופספוס כאשר הוא מגיע האמצע או לקראת המעבר מפעילות לפעילות.. ולכן הגעה מוקדמת מנקודת מבטו של הילד עדיפה !

ספט 10. 2013 | מאת צוות אינפוגן

חצרות מתחם הגנים של "משפחת גן חנה" מרווחות ועשירות במתקנים, פינות חי , צמחייה ופינות חכמות.. החצר של גן חנה נותנת לילדים מרחב פיזי עצום ומוגן המאפשר פתח ליצירתיות ודמיון ומונע הסחות דעת מיותרות.